su arama su bulma su arama yöntemleri su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi
relying1

Backlink Nedir Nasıl Alınır?

İnternet ortamında sunucular üzerinde yayında olan bir internet adresinden başka bir web sitesine resim, bağlantı metni, marka ismi veya açık url şeklinde ilave edilerek ziyaretçilere bilgi ve düşünce veren referans bağlantılara backlink denir.

Günümüzde backlinkler, arama motorlarında birinci derecede öneme haiz en önemli sıralama kriteridir. Bir web sayfasına olan bağlantı sayısı ve bu bağlantıların nitelikleri ise o web sitesinin emin olması açısından arama motorlarına sinyaller vermektedir. Google, Yandex, Bing vb. Gibi arama motoru algoritmalarına bakılırsa bir internet sayfası mevzusuna göre başka sitelerde alaka düzeyine göre ne kadar çok doğru şekilde önerilirse o web sitesinin arama motorlarındaki başarısı da o oranda artar. Kısaca ilgi düzeyine nazaran backlinklerden gelen potansiyel müşteriler ve sitenizde vermiş olduğunuz bilgilere gösterdikleri ilgi backlinklerinizin kaliteli olup olmadığını değerlendirmeniz için en doğru analizdir.

Başka bir sitedeki bağlantıyla sitenize gelen potansiyel satın alan, okuyucu, data isteyen birey vs. Tüm ziyaretçilerin sayfada kalma sürelerini de önemsemelisiniz.
Bilmeniz Gerek ki; web sitesinde doğru bilgilerin yer aldığı ve sektörel olarak kaliteli içeriklerle dolu bir siteye, başka bir ilgili siteden önemli bir anahtar kelimeyle verilen bir bağlantı en kıymetli backlinktir. Hiçbir informasyon olmayan, özensiz ve site içi SEO kriterlerini taşımayan bir sayfaya verilen bağlantı ise o siteye hiçbir fayda sağlamayacaktır. Burada kullanıcı hareketlerinden backlink verilen sitenin sorunlu olduğu ortaya çıkacak ve inorganik bir backlink durumu oluşacaktır. Sonucu ise her insanın bilmiş olduğu gibi boş.

Backlink Nasıl Alınır?

Siteniz için verilen backlinkler, Google tarafınca naturel yahut spam olarak değerlendirmeye alınır. Naturel ve doğru yönlendirmelerle verilen backlinkler web sitenizin kalite puanı değerini yükseltir. Bu değer yükseldikçe de sitenizin Google aramalarındaki sırası yükselir.

Backlink çalışması başarılı bir web sitesinin temelinde yatar. Tüm başarılı sitelerin bu yazıda yer edinen yahut almayan:) ipuçlarını uygulamakta olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Backlink çalışmalarını da bir örnekle açıklayacak olursak;

Diyelim ki bir kafeniz var. Başlangıçta müşterileriniz yalnızca sokağınızdan geçen kahve severler olacaktır. Sadece zamanla bu müşterileriniz kafenizde içtikleri lezzetli ve özel kahveleri arkadaşlarıyla da paylaşırlar. Bu tavsiyeler sayesinde kafenize ilgi duyarak gelen müşterilerin sayısı da günden güne artacaktır.

Sizler de yoğun bir emek harcayarak ürettiğiniz kaliteli içerikleri daha geniş kitlelere ulaştırmak için bu yazıdaki ipuçlarından faydalanabilir, çabalarınızın karşılığını etkin ve sistemli bir çalışmayla minimum sürede nitelikli olarak alabilirsiniz. Kusursuz bir backlink ağı oluşturup bu bağlantılardan gelen potansiyel müşterilerle sitenizin başarısını zirvelere taşımanız hiç de oldukça kolay.

Comments are closed

WhatsApp Başlat
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim