su arama su bulma su arama yöntemleri su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi
sdfdsf

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım yazısı, web sitenizi, hizmetlerinizi yahut ürünlerinizi tanıtmak amacıyla web sitenize anahtar kelimeniz üzerinden link çıkışı sağlanan reklam konulu metinleridir. Tanıtım yazıları arama motorları nezdinde backlink olarak kabul edilir.

Tanıtım yazısı edinen sitenin arama motorunda daha otoriter hale gelmesi beklenir.

 

Tanıtım Yazısı Örnekleri

Web sitenizin arama motorlarında daha önde yer alması ve otoriter bir yapıya sahip olması için seçeceğiniz sitenin kalitesinin yanı sıra tanıtım yazınızın da kaliteli olması ve size en yüksek faydayı sunması gerekir. Tanıtım yazınız ne kadar doğal bir yapıya haiz olursa geri dönüşü de o kadar yüksek olacak ve kampanyanız amacına ulaşacaktır. Öncelikle tanıtım yazısı için bir strateji belirleyerek işe başlamalısınız;

Tanıtım Yazısı Yazarken Strateji Belirleme

Tanıtım yazılarının genel amacı bir web sitesine link kazandıracaktır. Fakat yayınlanacak olan tanıtım yazısını geliştirerek elde edebileceğiniz faydaları artırabilmeniz mümkün. Yalnızca link çıkışı yapılması için yazılan kalitesiz yazılar size paranızın karşılığında yalnız bir bağlantı verecektir. Oysa kaliteli ve mümkün olduğunca hit getirebilecek ve ilgi uyandırabilecek tanıtım yazıları bununla birlikte size trafik ve hatta potansiyel müşteriler kazandıracaktır. Bu yüzden tanıtım yazısı için strateji belirlerken ilk iştir fakat ve hedefimiz daima maksimum faydayı elde edebilmek olacaktır.

Maksimum dört gözle beklenen mevzular hakkında web sitenizi de ilişkilendirerek yazılacak bir tanıtım yazısı aynı anda hem link çıkışı elde etmenize bununla beraber yayınlanan adres yada arama motorları sonucunda o sayfaya ulaşan potansiyel ziyaretçileri de hedef almak anlama gelir. Hazırlanacak olan yazının uzunluğu yada kısalığı tamamen linklerle doğru orantılı olmalıdır. Ortalama olarak kabul edilen kıymet birçok SEO danışmanı tarafınca 150 kelime için bir link çıkışı olarak belirlenmiştir. Siz de yazınızı kaleme alırken buna benzer bir orana haiz olmaya dikkat edin ve yazılarınızı tamamen anahtar kelimelerden oluşan anlam ifade etmeyen metinler olmaması için yine tekrar gözden geçirin.

Tanıtım Yazısı nasıl Yazılır?

Artık bir oldukça İnternet sayfası sahibi tanıtım yazılarında ekstra maliyetlerden kurtulmak için tanıtım yazılarını kendisi kaleme almayı tercih ediyor. Genel konularda pek zorlanılmayacak olunsa da tanıtım yazısı sektörsel bir alanda olunca haliyle “Ne ve nasıl yazacağım?” korkuları meydana geliyor. Bunları aşmak oldukça basittir, nasıl mı? Yalnızca işin içine birazcık hayal gücü katmak ve birazcık da mümkünse kelime yeteneğine sahip olmak gerekiyor.

Örneğin, sektörümüzün düğme imalatı olduğunu varsayalım. Oldukça zorlu ve ilk bakışta insanı düşündüren bir sektör. Oysa lüzumlu araştırmaları icra ettiğiniz taktirde gerçekten kaliteli ve ilgi çekici yazılar ortaya çıkartabilmek mümkün. Misal, gömleklerde adam düğmeleri sağda yer alırken kadın gömleklerinde solda bulunduğunu biliyor muydunuz? Bu örnek üzerinden harika bir kompozisyon meydana getirerek kolayca tanıtım yazısı yazabilir ve web sitenize link çıkışı kazandırırken hem de da ilgi uyandırmayı başarabilirsiniz.

Bir farklı uç örnek olarak ise kahveyi ele alalım; kahve kupasını ilk kimin icat ettiği veya Türk kahvesinin vaktiyle Selçuklu Devletin de yasak olduğunu emin olun bir oldukça okur bilmiyordur. Okurlara tanıtım yazısıyla tamamen anlam ifade etmeyen ve reklam olsun diye oluşturulmuş metinler yerine okunabilirliği daha yüksek metinler sunun. Böylece maksimum geri dönüşü elde edeceksinizdir.

Tanıtım Yazısı Yazdırma

Kaliteli ve okunabilirliği yüksek olan tanıtım yazılarını meydana getirmek her vakit basit bir iş olmayabilir. Kalitesi yüksek metinler meydana getirebilmek için araştırma, yazınsal beceri ve biraz da kelime ustalığı gerekecektir. Eğer bunların sizde yer almadığına inanıyorsanız bu halde belli bir ücret üzerinden tanıtım yazısını bir metin yazarı yada reklam yazarına yazdırabilirsiniz.

Comments are closed

WhatsApp Başlat
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim