su arama su bulma su arama yöntemleri su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi su arama su bulma jeoloji mühendisi su arama yöntemleri jeofizik mühendisi
grdgdf

Mobil Yazılım Nedir?

Sorusuna, mobil cihazlar yani cep telefonları ve tabletlerde kullanılabilmesi adına hazırlanan özel yazılımlar cevabını verebiliriz. Mobil yazılımlarda dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en önemli unsur, mobil aletin işletim                                       sisteminin ne olduğudur.

IOS, Android ve Windows tabanlı işletim sistemlerine gore mobil yazılımlar üretilir. Aklınıza gelebilecek her türlü yazılımı mobile uygun hale getirmek mümkündür.

Bu yazılımlar sayesinde cep telefonlarından yahut tabletlerden istenilen her işlemin yapılabilmesi sağlanmıştır. Kullanıcılar bu yazılımlar yardımıyla web sitesine arama motorlarından değil direkt olarak erişebilme ve daha hızlı işlem yapabilme şansına sahipler.

Niçin Mobil Yazılım?

Günde averaj 2 saat mobil cihazlar üzerinden İnternet geçiriliyor ve bir insan günde 150 kereden fazla bir halde telefonunu kontrol ediyor. Cep telefonlarında harcanan zamanın % 69’u ise mobil uygulamalarda geçiyor.

Mobil cihaz kullananlarının % 79’u ise ürün siparişi için mobil cihazlara kullanıyor. Yani tüm bu veriler göz önünde bulundurulduğunda firmalar için İnternet önemli bir yerdeyse mobil uygulamalar da lüks değil birer ihtiyaçtır.

Firmalar açısından değerlendirildiğinde internet sayfalarına oranla mobil uygulamalar, müşterilerine bir tık daha yakındırlar. Bunun farkına varan firmalar mobil dünyaya yatırım yapmaya başlamışlardır.
Çünkü bu firmalar, müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmak ve sektörde farklılık yaratarak yerini sağlama almak istemektedirler. Mobil uygulamalar sayesinde web sitenizin daha geniş bir kitleye hitap etmesini ve mobil yazılım bildirimleri ile sitenizden daha çok kişinin haberdar olmasını sağlayacaksınız.

Mobil Yazılımın Önemi

Günümüz teknolojisinde mobil uygulamalardan yararlanmayan yoktur. Çünkü mobil uygulamalar sayesinde daha hızlı ve daha pratik bir halde istenilen her şeye erişme olanağı vardır. Bu da zamandan tutum edilerek daha çok iş yapılmasını sağlar.

Mobil uygulamaların yaşamımızdaki yerinin sağlamlaşmasıyla minik yada büyük ölçekli her firma; reklam, tanıtım, pazarlama gibi alanları etkin kullanabilmek adına kendi mobil uygulamalarını kullanıcı ile buluşturmaya başladı.

Kullanıcılar da beğendikleri yahut faydalı görmüş oldukları her uygulamayı aktif bir şekilde kullanmaya başladılar. Hatta az kullanılan veya hiç kullanılmayan mobil uygulamalar dahi cihazlardan kaldırılmıyor. Bu da uygulamalara olan bağlılığı ve ihtiyacı gözler önüne seriyor.

Comments are closed

WhatsApp Başlat
Yardıma ihtiyacınız mı var?
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim